شقایق

فواید نادانی ...

خیلی دور از ذهن نیست که خیلی از ما به خودمون اجازه میدیم وارد کاری بشیم که اصلا سررشته ای از اون کار نداریم. به جای اینکه اول بریم  دنبال مهارت و اطلاعات در اون زمینه بگردیم و بعد کارو شروع کنیم اول کارو شروع میکنیم بعد یاد میگیریم!!!!!!

این طرز فکر غلط که باعث میشه ما به خودمون اجازه بدیم مردم و کسانی رو که توی اون کار قراره با ما سروکار داشته باشن هویج و چغندر و چیزهایی از این قبیل حساب کنیم نتایج خوبی نداره. یه وختایی ممکنه به کسی ضربه جبران ناپذیری وارد بشه، ممکنه به شخصیت کسی توهین بشه و جالبتر از همه ممکنه شخصی که با اعتماد به نفس رو به آسمون هفتم بدون مهارت وارد کاری میشه چنان ضایع بشه که نگوووو...

حالا اینارو گفتم که چی بگم؟

خریدن وسایل و ابزار اختصاصی برای هر کاری تخصص خاص خودش رو نیاز داره مثل خریدن نوت بوک (لپ تاپ). و شخصا به تعداد انگشتان دست هم آدمهای متخصص در این زمینه نمیشناسم. باید باور کنید که 95 درصد کسانی که در این زمینه فعالیت می کنن اطلاعات درستی در رابطه با لپ تاپ ندارن. بعد از وارد شدن به این مغازه ها به این جمله: "من مدل ... مارک ... رو به شما پیشنهاد میکنم" زیاد بر میخورید. شما به عنوان یک خریدار چطوری میتونید بفهمید که مدل پیشنهادی از طرف فروشنده یک مدل از دور خارج شده و یا نامناسب نیست؟ چرا خیلی از این فروشندگاه محترم به خودشون اجازه میدن یک برند (مارک) جهانی رو تایید یا رد کنن؟ میدونید چندین بار از دهن فروشندگان لپ تاپ شنیدم که مدل فلان به درد نمیخوره و یا فقط مدل فلان به دردمیخوره؟ کاش یه بار از این افراد بپرسیم که اگر مدل فلان را نمیفروختید باز هم فقط از همین مدل طرفداری می کردید؟ یا اگر مدلی رو که می گید اصلا!! به درد نمیخوره می فروختید باز هم می گفتید به درد نمیخوره. چرا از قطعات و تاریخ تولید اون صحبتی نمیشه؟ چرا از معایب و محاسن اون در هنگام مصرف حرفی زده نمیشه؟ اصلا این فروشندگان محترم از معایب و محاسن و قطعات و تاریخ تولید سیستمها اطلاع دارن؟ در حال حاضر بهترین راهنما در خرید لپ تاپ سایت www.writeage.com هستش که بدون چشم داشت و واقعا بی نقص راهنمایی میکنه.

و باز هم جالب تر این که یکی از بزرگترین مراکز فروش لپ تاپ در اصفهان که در یکی از بهترین خیابونها هم قرار داره روی یه تابلو به چه بزرگی نوشته بود "لب تاب" !!!!!!!!!! وااااای ی ی ی خدای من!! آدمی که اسم یک محصول یا وسیله رو بلد نیست چطوری می خواد اونو بفروشه؟؟؟؟؟ !!!! مثه این که بعدا یکی بهشون گفته این اسمو اشتباه نوشتید برداشتن تغییرش دادن به "لب تاپ" یا "لپ تاب" حالا دقیقا یادم نیست ولی یکی از "ب" هارو به "پ" تغییر دادن! که البته خیلی زحمت کشیدن واقعا خداقوت... خوش به حال اونایی که از شما "لب تاب" میخرن!!  

این داستان برای موبایل هم کاملا صادقه. یکی از دوستان می گفت که برای خرید موبایل به مغازه ای میره و به صاحب مغازه اسم یکی از مدلهای سامسونگ رو میگه و میپرسه که اون مدل رو دارن یا نه؟ جناب آقای فروشنده بسیار محترم نچندان آگاه، به این دوست عزیز که خودش یکی از نوسیندگان در زمینه موبایل هستش میگه سامسونگ به درد نمیخوره!! البته فروشنده که نمیدونسته انگشتش رو کرده تو لونه زنبورا با این سوال مواجه میشه؟ چرا سامسونگ به درد نمیخوره؟ فروشنده میگه خب به درد نمیخوره دیگه، به درد نمیخوره، من خوشم نمیاد!!! دوست محترم ما هم میگه پس لطفا بفرمایید خودتون خوشتون نمیاد نفرمایید به درد نمیخوره و البته نظر شخصی شما هم نه برای من مهمه و نه به کارم میاد. دوستان عزیزم وضعیت مدلهای نوت بوک رو توی اینترنت جستجو کنید و بدون اطلاع وارد مغازه هایی با صاحبان پول دوست یا بی اطلاع نشید.